Biuro domowe: wnętrza, wystrój i układ

//Biuro domowe: wnętrza, wystrój i układ

Biuro domowe: wnętrza, wystrój i układ

Jeśli chodzi o pracę w domu, ważne jest, aby stworzyć przestrzeń, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby. Praca w domu może wiązać się z wieloma rozproszeniami i pokusami. Niezależnie od tego, czy masz zapasową szafę, czy pokój gościnny, który nigdy nie był używany, biuro domowe może być wszędzie. Ważne jest, aby stworzyć przestrzeń promującą kreatywność, koncentrację i szczęście.

Jak skonfigurować biuro domowe?

Na początek zastanów się, czego potrzebujesz. Domowe biuro nie wymaga dużo mebli. Tylko kilka podstawowych rzeczy. Biurko, wygodne krzesło i schowek to wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć produktywną przestrzeń. Myśl nieszablonowo i użyj stołu zamiast biurka. Jest o wiele więcej powierzchni do pracy i możesz dołączyć krzesła, gdy goście przychodzą na czat. Jeśli masz biuro domowe z oknem, ustaw biurko naprzeciwko widoku. Możliwość patrzenia na przyrodę jest świetna na przerwę wizualną.

Jak zorganizować biuro domowe?

Nie ma nic bardziej frustrującego niż niemożność znalezienia jednego kawałka papieru, którego szukasz, więc organizacja jest kluczowa w projektowaniu domowego biura. Przechowywanie w pionie to świetny sposób na wykorzystanie przestrzeni na ścianie i utrzymanie jej wydajności. Jeśli lubisz minimalistyczny styl, drzwi do ukrycia bałaganu są koniecznością.

Z drugiej strony regały to świetne miejsca do wystawiania kolekcji lub bibelotów, które wywołują uśmiech. Prawidłowe przechowywanie ma kluczowe znaczenie dla funkcjonującej przestrzeni biurowej.

Gdzie mam umieścić moje biuro domowe?

Domowe biuro może być własnym pokojem, a nawet własnym kącikiem. Przy odrobinie kreatywności możesz stworzyć biuro domowe w dowolnym miejscu. W wielu przypadkach nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby poświęcić cały pokój na własne biuro, dlatego wiele biur to przestrzenie wielofunkcyjne.

Jeśli to możliwe, unikaj obszarów o dużym natężeniu ruchu, w których łatwiej jest się rozproszyć. Zamiast tego zastanów się, który pokój w twoim domu jest najcichszy? Światło słoneczne natychmiast poprawia nastrój, więc wybór pokoju z dużą ilością naturalnego światła jest idealny.

Jaki kolor najlepiej pasuje do domowego biura?

Wybór odpowiedniego koloru do wystroju wnętrza domowego biura jest bardzo ważny. Jeśli jesteś w polu kreatywnym, chcesz wybrać kolor, który promuje kreatywność, a jeśli twoja praca wymaga dużej koncentracji, powinieneś wybrać kolor, który uspokaja i wywołuje produktywność.

Jaki kolor łagodzi stres?

Albo to kochasz, albo nienawidzisz, ale wierz w to lub nie, kolor czarny przyciąga pozytywną energię do twojego domu. Jeśli czarne ściany są dla ciebie trochę za silne, istnieje wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o kolory ożywiające stres. Najpopularniejszym wyborem kolorów jest niebieski. Pomyśl o kolorze niebieskim przypominającym niebo lub głębokim niebieskim, który można znaleźć w oceanie. Inne kolory, które mogą pomóc w promowaniu spokojnej przestrzeni, to brązowe, fioletowe i zielone.

Jakich kolorów należy unikać?

Kolor czerwony ma bardzo wysoką energię, co może powodować wzrost poziomów lękowych. Nasycone odcienie mogą również rozpraszać uwagę, więc unikaj limonkowej zieleni, jasnej pomarańczy itp. Z drugiej strony spektrum biały nie jest najlepszym wyborem do projektowania biur domowych. Kolor biały może prowadzić do zmęczenia i zmęczenia oczu, więc jeśli jesteś już cały dzień przy komputerze, to jest coś, czego chcesz uniknąć.

Jeśli chodzi o pomysły na dekoracje domowe, pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Nieuporządkowane powierzchnie doskonale nadają się do zwiększenia wydajności. Jednak twoje biuro domowe musi również odzwierciedlać twoją osobowość! Dodaj żyrandol nad biurkiem lub funky lampę w rogu.

Podczas pracy zdalnej ważne jest, aby nadal czuć się połączonym, dlatego oglądanie zdjęć wszystkich ulubionych osób na ścianie pomoże to osiągnąć! Kolejnym świetnym pomysłem na wystrój biura domowego jest wykorzystanie roślin. Włączenie zieleni nie tylko oczyszcza powietrze, ale zmniejsza stres i niepokój.

Czy konieczne jest biuro domowe?

Jeśli praca zdalna nie jest stałą sytuacją, możesz się zastanawiać, czy biuro domowe jest nawet konieczne. Biuro domowe jest zawsze dobrym pomysłem! Wszyscy zasługujemy na miejsce, bez względu na rozmiar, poświęcone kreatywności i produktywności.

Jeśli nie masz wolnego miejsca, znajdź wygodne krzesło i umieść je w pobliżu okna lub stwórz własne stanowisko pracy z wyspą kuchenną. Myśl nieszablonowo.

By | 2020-03-26T12:43:17+00:00 Marzec 26th, 2020|Oriflame|0 Comments